Słowo daję, zyski rosną!

Biblia e-biznesu 2 – subiektywna recenzja współautora

Czym jest “Biblia e-biznesu 2” i czy warto ją przeczytać?

Zacznijmy od drugiego pytania.

NIE. Od razu powiem, że nie warto jej przeczytać.

Dlaczego? Bo “Biblia e-biznesu 2”, to nie jest książka.

To prawda, otrzymujesz książkę, jest okładka, są zadrukowane kartki, ale to jest za drogie jak na książkę.

Moja opinia jest bardzo subiektywna, bo jestem autorem jednego z rozdziałów.

Czytaj całość

Jak prawie natychmiast zwiększyć skuteczność Landing Page?

1. Skup się na celu, usuń rozpraszacze

Landing Page, to taka chwilówka marketingowa. Oczywiście z perspektywy klienta, bo dobra strona będzie pracowała bardzo długo.

Chodzi o to, że potencjalny klient daje Ci tylko chwilę na zainteresowanie go tym, co tam masz. Przegląda Twoją stronę w biegu, między kilkoma innymi aktywnościami.

Masz około 2 sekund na to, by przekonać go, że warto zostać. Więc usuń ze strony wszystko, co tylko zabiera uwagę i odciąga od tego, co najważniejsze. Dla klienta oczywiście.

Moja rada? Usuń wszystko, poza tymi 4 elementami:

Czytaj całość

Zagadka ukrytych pieniędzy

Masz biznesową stronę internetową i chcesz mieć z niej więcej pieniędzy?

Chcę Cię dziś namówić do nietolerancji dla nieefektywności.

Niektórym się wydaje, że najważniejsze w życiu są pieniądze. Nie, najcenniejszy jest czas. Pieniądze zawsze można zarobić, a czasu nie da się pomnożyć.

Wszystko, co robisz, zabiera Ci czas. Skoro nie da się tego odwrócić, to lepiej mieć pewność, że wykorzystujesz go w najlepszy możliwy sposób. W kontekście pieniędzy, że przy minimum wysiłku otrzymujesz maksimum efektów w postaci pięknej kumulacji złotówek na koncie bankowym.

Zauważyłem, że są dwa rodzaje podejść do tego tematu:

Czytaj całość

Content Marketing czy Kontekst Marketing?

Jak by to było, gdyby sama nazwa Twojej firmy wywoływała silne i irracjonalne pragnienie zakupu? Albo Twoje imię i nazwisko?

Mam na myśli każdy kontakt z klientem, gdy ta osoba nagle TO czuje i nie może się powstrzymać przed zakupem. Czy to post na Facebooku, artykuł na blogu, czy zwykły e-mail.

Czytaj całość

Jak w 60 minut samodzielnie zwiększyć liczbę zamówień przez stronę internetową?

Pokażę Ci 11 copywriterskich zmian na stronie, które możesz samodzielnie wprowadzić w ciągu godziny. Pomogą Ci zwiększyć sprzedaż. Tak, słyszę jak myślisz: “A skąd ta pewność?”

Czego się bardziej obawiasz? Godziny pracy czy zmarnowania okazji do zwiększenia sprzedaży? Moim zdaniem to drugie jest bardziej bolesne, bo takie okazje prawdopodobnie marnujesz codziennie, przez 365 dni w roku.

Więc może warto spróbować coś zrobić? Najwyżej potem nazwiesz mnie jak chcesz i opowiesz o tym swojej mamie.

Czytaj całość

Jak pisać artykuły na blog, by pomagały w sprzedaży? WEBINAR

17 marca, w godzinach wieczornych, przeprowadziłem szkolenie online “Content Hacker”. Przez blisko dwie godziny cierpliwie tłumaczyłem jak najprościej zacząć pisać artykuły, które pomagają budować i rozwijać biznes.

Oto krótka relacja z tego, czego nam wspólnie – ze wspaniałymi uczestnikami – udało się dokonać.

Czytaj całość

Jak pisać artykuły na blog, by pomagały w sprzedaży? Część 2

Własny blog jest idealnym narzędziem prowokowania potencjalnych klientów do kontaktu z Tobą. Dlaczego “prowokowania”?

Mówią na to “generowanie leadów”.

Ale mi się nie podoba ta nazwa, bo jest nieludzka, jak by to była maszynka do mięsa – wrzucasz coś do środka i wychodzi zmielona masa.

Maszynce do mielenia klientów mówimy głośne NIE.

Myślę, że tu wywala się większość autorów. Tu tracisz zainteresowanie. A przecież blog jest przede wszystkim po to, by kreować zainteresowanie, bez względu na to, w jakim biznesie jesteś. Gdy już masz duże zainteresowanie – reszta idzie łatwo, sprzedaż jest z górki.

Czytaj całość

Jak pisać artykuły na blog, by pomagały w sprzedaży? Część 1

Czyja to wina, gdy klient nie kupuje i ucieka ze strony internetowej lub kasuje e-mail promocyjny?

Słabego copywritera, czy produkt jest do niczego? A może jest trzecia opcja, która zmienia zasady gry – gdy ją poznasz i zastosujesz?

W tym artykule powiem Ci, jak zwiększyć skuteczność działań marketingowych, wykorzystując jedną prostą zasadę. Jest tak dziwna, jak ludzie.

Zawsze mnie zaskakuje, dlaczego ludzie kupują tyle rzeczy. Tak, kupowanie mnie zaskakuje. Nie mówię tu o zaspokajaniu podstawowych potrzeb, jak jedzenie, picie, czy szybki Internet, najlepiej ponad 100Mb/s. Chociaż i tu zdarzają się dziwactwa.

Czytaj całość

Jak zwiększyć sprzedaż? 65 technik copywritera

Ten blog o copywritingu powstał po to, by pomóc Ci zwiększyć sprzedaż. A właściwie zwiększać sprzedaż, bo to nigdy się nie kończy. Konwersja zawsze może być większa, zawsze możesz ją poprawić. Pokażę Ci dziś fundamentalny zestaw pytań DynaQ – jeden z elementów mojego systemu SalesShift. Jego założeniem jest skokowe zwiększanie sprzedaży.

Nawet zmiana jednego słowa w tekście e-maila, reklamy, opisu produktu lub oferty sprzedażowej zmienia ich znaczenie i wartość w oczach klientów. Nagle i niespodziewanie rośnie sprzedaż produktu, który do tej pory przynosił same straty. Zachęcam Cię więc do zmian i testów nowych sposobów komunikowania wartości tego, co sprzedajesz.

Jak z tego korzystać?

Zakładam, że już coś sprzedajesz i marzy Ci się większa konwersja. Znasz swój produkt i masz możliwość wprowadzania zmian w komunikacji marketingowej. I masz głowę otwartą na nowe podejście do sprzedaży.

Przed Tobą fundamentalny zestaw pytań DynaQ. Tak, jest ich więcej, ale nie wszystko na raz! Czytaj kolejne techniki i pomyśl, co możesz powiedzieć o sobie, swojej firmie, usłudze lub produkcie. Zapisz to, co Ci przejdzie do głowy. To taka nowa wersja burzy mózgów. Pobudzanie myślenia marketingowego, poprzez zadawanie pytań. Każdą z tych odpowiedzi możesz potem rozwinąć w dowolny sposób.

Jak zauważysz, staram się przy każdej technice dać przykład jej zastosowania. Bardzo często jest to krótkie zdanie lub fraza. Jeśli potrzebujesz nowego nagłówka, sloganu lub tagline – to wystarczy. Każde zdanie możesz rozwijać w nieskończoność. Jak? Po prostu przejdź z nim jeszcze raz przez te wszystkie techniki. Widzisz już te możliwości?

Czytaj całość

Zignoruj hieny i zwiększaj sprzedaż

Skuteczna reklama musi być robiona wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Powtórzyć? To przeczytaj to zdanie jeszcze raz, proszę.

W dążeniu do zwiększania skuteczności i sprzedaży możesz natknąć się na pewien problem, który pozbawi Cię sporej sumy pieniędzy – jeśli większa sprzedaż wiąże się dla ciebie z przypływem pieniędzy.

Jeśli przypadkiem tworzysz strony, reklamy i teksty, które nie muszą sprzedawać, to w porządku, cokolwiek zrobisz i tak będzie dobrze. I nie czytaj tego artykułu, bo będzie właśnie o Tobie!

Ale gdy prowadzisz biznes na poważnie, skuteczność działań marketingowych i koszty, jakie ponosisz, mają dla Ciebie ogromne znaczenie, tak?

O jakim ograniczeniu mówię?

Głupim.

I jednocześnie najbardziej popularnym od 10 lat, gdy zajmuję się copywritingiem.  

Czytaj całość

4 zasady efektywnych promocji, zwiększających sprzedaż

Jeśli masz klientów, którzy dosłownie rzucają się na wszystkie Twoje promocje i stać Cię na ciągłe obniżanie cen – nie czytaj tego, bo to nie dla Ciebie.

Gdy jednak chcesz polepszyć skuteczność swoich promocji, zwiększyć sprzedaż i nie zbankrutować z powodu obniżek – sprawdź, ile jesteś w stanie zrobić dla swojego biznesu.

Obniżka cen nie wystarczy?

„Klienci patrzą tylko na cenę!”

Też tak myślisz?

Owszem, patrzą na cenę, ale nie zawsze i nie tylko na cenę.

Obniżki nas osaczają, a jednak nie z każdej korzystamy, tak?

Dlaczego?

Czytaj całość

Zimna wojna w sprzedaży?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których klienci odrzucają oferty zakupu jest proste zdanie:

„TO NIE DLA MNIE”

Jest wiele wariantów tego oporu. U mnie na przykład, gdy pewnego razu zapytałem w ankiecie, dlaczego osoby oglądające ofertę nie kupiły dostępu do treningu na żywo, najczęściej powtarzało się:

“Nie wykorzystam tego, czego uczysz”.

Bardzo logiczne, po co kupować coś, czego nie wykorzystasz, prawda? Po co płacić za wiedzę, która niczego nie zmieni?

Czytaj całość
1 2 3 20