Interesujące teksty na stronę internetową – 26 pomysłów na napisanie ciekawych artykułów

  Pokażę ci dziś 26 sprawdzonych sposobów na wypełnienie twojej witryny ciekawymi tekstami. Sprawią one, że internauci chętnie będą do wracali na twoją stronę. I będą chcieli więcej i więcej….

  Potrójna korzyść

  Co osiągniesz dzięki wypełnieniu twoich stron żywą i interesującą treścią?

  1. Zainteresowanie witryną

  To jest, to co chodzi w Internecie, prawda? Mnóstwo odwiedzających, którzy zainteresowani tematem, zakupią twój produkt lub usługę.

  2. Wiarygodność w Internecie

  Ponieważ w Sieci istniejesz dzięki swojemu serwisowi, tak naprawdę klient nie wie, z kim ma do czynienia. Jeżeli jesteś fachowcem w swojej dziedzinie, udowodnij to, prezentując swoją wiedzę i doświadczenie. Nie wystarczy napisać: “Jestem najlepszy w tym, co robię”, bo nikt w to nie uwierzy. Daj próbkę swojej wiedzy, doradzaj klientowi, pokaż, jak osiągnąć lepsze rezultaty. To działa.

  Przykładem tego jest mój serwis. Pomimo tego, że nigdzie nie ma formularza zamówienia, ani nikogo nie namawiam do skorzystania z moich usług jako copywritera, dostaję coraz więcej zapytań w sprawie napisanie tekstów na strony internetowe. Jedyne, co robię, to dzielę się swoją wiedzą. Wszystko wskazuje na to, że to przekonuje klientów do skorzystania z moich usług.

  3. Dobra pozycja w wyszukiwarkach

  Powszechnie wiadomo, że algorytmy wyszukiwawcze stają się coraz bardziej wyrafinowane i nastawione są na promocję stron z wartościową treścią. Nie musisz być na bieżąco z najnowszymi trickami specjalistów od SEO. Skup się na treści serwisu. Publikuj wartościowe artykuły i porady, a one dadzą Ci wysoką pozycję.

  I znowu – mój serwis jest tego doskonałym przykładem. Nie wydałem ani grosza na pozycjonowanie, a moja strona zajmuje wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania na słowo ‘copywriting’. Na dzień dzisiejszy światowe Google daje mi siódmą pozycję, a w google.pl zajmuję miejsce trzecie.

  Większa sprzedaż

  Jeżeli opiekujesz się komercyjnym serwisem, którego celem jest przynoszenie zysków, to powyższe korzyści prowadzą do tej najważniejszej – wzrostu sprzedaży.

  Strona w Internecie to twój handlowiec. Gdybyś ty był klientem, to od kogo wolałbyś kupić? Od nudnego sprzedawcy, powtarzającego w kółko oklepane teksty, czy interesującego, kompetentnego i wiarygodnego, doradcy, zainteresowanego twoimi potrzebami i problemami?

  Potencjalny klient, na podstawie tego, co widzi (przeczyta) w serwisie internetowym, wyrabia sobie zdanie o firmie i produkcie. Albo go to zainteresuje, albo nie. Albo ci uwierzy, albo nie. Albo kupi od ciebie, albo od konkurencji. Treść jest tym, co go przekona, albo odrzuci.

  Oto 26 pomysłów na napisanie interesujących tekstów na stronę w Internecie:

  1. Artykuły
  2. Krótkie historie
  3. Case study
  4. Podpowiedzi i porady
  5. Newsy (ew. cytaty i fragmenty publikowanych w innych serwisach newsów)
  6. Listy: “Top 10/100”
  7. Najnowsze trendy i technologie
  8. Najnowsze produkty i co nowego wnoszą
  9. Dziennik firmowy (blog) – co nowego w firmie
  10. Tutoriale
  11. Recepty
  12. Listy: ciekawe (przydatne) linki
  13. Opinie (ekspertów/użytkowników)
  14. FAQ
  15. How-to
  16. Wywiady
  17. Listy: sposób na (23 sposoby na… trądzik?)
  18. Komentarze do wydarzeń
  19. Wizualizacje – wykresy i prezentacje
  20. Odświeżone i uaktualnione archiwalne artykuły
  21. Słowo (termin) lub zdanie dnia/tygodnia/miesiąca
  22. Nawiązanie do święta lub wydarzenia historycznego
  23. Twoje stanowisko w jakiejś ‘gorącej’ sprawie/dyskusji
  24. Ankiety i sondy
  25. Konkursy
  26. Główne problemy (firmy/branży/klientów) i sposoby ich rozwiązania

  Jak wykorzystać tę listę?

  To proste, popatrz na swój produkt i firmę pod kątem każdego z tych punktów. Na pewno obserwujesz na bieżąco wydarzenia w swojej branży. Każde z nich może być okazją do napisania interesującego tekstu. Nawet, gdy się nic nie dzieje, możesz napisać tekst: “W naszej branży bez zmian. Wciąż liderem pozostaje nasza firma i technologia…” itp.

  Tylko strony aktualizowane na bieżąco mają szansę wygrać z narastającą konkurencją. Inwestycja w treść nie jest więc luksusem lecz koniecznością. Czasami w natłoku obowiązków, trudno znaleźć czas zajmowanie się aktualizacją firmowej witryny. Co wtedy zrobić? Można wtedy zlecić pisanie osobie z zewnątrz, copywriterowi, który zajmie się dbaniem o wizerunek firmy w Internecie. Dodatkową zaletą będzie świeże spojrzenie na firmę i jej usługi, a także gwarancja profesjonalnego przygotowania tekstów.

  Powodzenia!

  Liczba komentarzy: 6

  1. damian
   28 czerwca 2007 z 21:58

   Bardzo ciekawe te 26 pomysłów. Jednak myślę że równie dobrym sposobem na pozyskanie klienta jest jakiś kródki kurs emailowy, który dostarcza klienowi pewna ilość wiedzy na dany problem z którym zajmuje się strona www. Ludzie lubią darmowe rzeczy i chętnie z nich kożystają, ale główną wadą wszystkich ludzi jest myśle lenistwo! Wiem to po sobie.
   Pozdrawiam
   Damian Pietroszek

  2. Darek Puzyrkiewicz
   29 czerwca 2007 z 21:38

   Tak, to prawda, kursy są dobrym pomysłem. Jednakże nawet najdłuższy kurs kiedyś się kończy i dobrze jest podtrzymywać kontakt z klientem. Wtedy trzeba zapewnić mu ciągłą ‘dostawę’ interesujących treści, żeby miał po co zaglądać na naszą stronę.

  3. damian
   30 czerwca 2007 z 06:30

   Racja kiedyś się kończy, ale dzięki takiemu kursowi stworzymy swoja bazę meilową potencjalnych klientów do których możemy puźniej wysyłać nowości z naszej strony oraz różne oferty! Jeśli kurs będzie dobry to zapisze się na niego dużo soób.
   A potem możemy im wysyłać nasze wiadomości i newsy, dzięki dostarczymy im ciekawych informacji prosto na skrzynkę! To też myśle, że jest duży plus

  4. SabeSaK - nordic
   7 grudnia 2007 z 21:54

   Witam, jestem mile zaskoczony ta wiedzą, nie myślałem że można pisać o tylu różnych rzeczach jednocześnie promując własną stronę! Planuje rozwinąć swoją stronę o chodach norweskich do większych rozmiarów, ale zastanawiałem się skąd zdobyć materiały… już teraz wiem – napisać je! Dziękuje na pewno skorzystam z tych rad 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail pozostanie ukryty
  Wymagane pola są oznaczone *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.