Byłem właśnie w trakcie realizacji dwóch dużych projektów dla klientów, gdy dotarł do mnie ten e-mail. Nie miałem czasu na dodatkowe zlecenia, bo pracuję jeszcze nad Szkołą Copywritingu, którą chcę jak najszybciej udostępnić.

A to był “mały kaliber” – od pewnego czasu zajmuję się praktycznie tylko dłuższymi ofertami. Wiadomo, wąska specjalizacja i znacznie większe zarobki.

E-mail brzmiał tak (fragment):

“Obecnie chciałbym skorzystać z Twojej oferty na copywriting. Zobacz moją stronę strefakursow.pl

Styl oferty poszczególnych produktów oraz ewentualnie teksty informacyjne na stronie.Być może będziesz mógł mi pomóc je poprawić”

Sporo tego było… Wahałem się z podjęciem decyzji. Pomyślałem sobie jednak, że mam już tyle doświadczenia, że szybko sobie z tym poradzę i wrócę do większych prac. Taka odskocznia od większych zleceń.

Ustaliliśmy, że zaczniemy od jednego opisu kursu “Photoshop CS6 – esencja” i zobaczymy o ile wzrośnie sprzedaż po zmianach. Poprosiłem o materiały. Otrzymałem spis treści kursu i jego krótki opis. I to wszystko. Ale się wpakowałem…

Przyznam się, że miałem problem

Nie wiedziałem, jak z tego wyczarować ciekawy opis, który będzie zachęcał do zakupu. W tym kursie nie było tak naprawdę niczego niezwykłego. Zresztą, co to miałoby być?

Znam to od lat. “Proszę przerobić ten opis, by był bardziej sprzedażowy” – to najczęstsza treść zleceń, jakie otrzymuję. Ale to nie takie proste! To znaczy samo przeredagowanie tekstu jest banalne, potrafi to każdy polonista, ale nadać temu charakter sprzedażowy, uuuuuu, to niełatwe.

Zresztą, zobacz jak wyglądał ten opis, który dostałem do przeróbki:

—– pierwotny opis ——

Poznaj najnowszą odsłonę programu Photoshop CS6. Nasz kurs pozwoli ci szybko opanować dziesiątki narzędzi i technik edycyjnych niezbędnych w codziennej pracy. Dzięki niemu zapoznasz się z niezwykłymi nowościami wersji CS6. Poznasz nowe filtry do tworzenia ciekawych efektów rozmycia, narzędzia do wypełniania z uwzględnieniem zawartości oraz nowe sposoby korekcji wad obiektywu. Poznasz także przebudowany interfejs i przekonasz się, że praca w Photoshopie jest szybsza i wygodniejsza niż kiedykolwiek.

Kurs Photoshop CS6 Esencja to już czwarta publikacja naszego autorstwa na temat tego wspaniałego programu. Jak zwykle omawia on niezwykle szeroki zestaw narzędzi z użyciem praktycznych przykładów. Po raz pierwszy nasz kurs oparliśmy na polskiej wersji językowej Photoshop CS6. Po raz pierwszy także dołączyliśmy do kursu wszystkie użyte w nim materiały. Teraz każdą czynność pokazaną na ekranie możesz od razu powtórzyć co sprawia, że zdobywanie wiedzy jest jeszcze szybsze i łatwiejsze. Dodatkowo zupełnie za darmo wraz kursem Photoshop CS6 otrzymasz kurs Bridge CS6. Ten ciekawy program dołączony do Photoshopa pozwoli Ci na efektywne zarządzanie kolekcją zdjęć.

Zobacz czego się nauczysz:
•    Dowiesz się jak sprawnie kadrować i zmienić rozmiar zdjęcia.
•    Opanujesz różne techniki zaznaczania elementów zdjęcia i usuwania tła.
•    Nauczysz się efektywnie tworzyć złożone kompozycje z użyciem warstw.
•    Poznasz skuteczne sposoby korekcji ekspozycji i kontrastu.
•    Poznasz różne narzędzia do korekcji i zamiany kolorów.
•    Dowiesz się jak tworzyć tekst i obiekty wektorowe.
•    Nauczysz się tworzyć ciekawe efekty rozmycia z użyciem nowych filtrów.
•    Poznasz narzędzia do usuwania wad obiektywu i do korekcji perspektywy.
•    Dowiesz się jak kompletnie zmienić zawartość fotografii korzystając z nowych narzędzi do wypełniania i przesuwania.
•    Nauczysz się tworzyć obrazy HDR i dowiesz się jak skutecznie edytować pliki RAW.
•    Poznasz różne narzędzia do retuszu fotografii
•    Opanujesz narzędzi do edycji wideo, tworzenia animacji oraz kompozycji 3D.
•    Dowiesz się jak zarządzać kolekcją zdjęć w programie Bridge.

—– koniec pierwotnego opisu ——-

I powiedz, jak z tego coś wyczarować?

3 dni z tym chodziłem, szukając jakiegoś nowego, świeżego  spojrzenia na zwykły kurs Photoshopa dla początkujących.(Mówiłem, że się wpakowałem?)

Aż w końcu przyszedł mi do głowy głupi pomysł. Posłucham jednej ze swoich rad i sięgnę po “inspirację”. I wtedy przypomniałem sobie, że dwa lata temu przygotowałem sobie zestaw inspirujących technik copywriterskich.

To mnie uratowało!

Wykorzystałem tylko jedną technikę i stworzyłem ten nowy opis. Powiedzmy sobie szczerze – wielkiego przełomu nie było. Chodziło tu raczej o inne spojrzenie. Zresztą, naprawdę nie było z czego wyczarować tego przełomu.

Ale tekst okazał się strzałem w dziesiątkę, bo klient był bardzo zadowolony. Napisał mi taką opinię:

Jestem właścicielem Wydawnictwa Strefa Kursów. Jak większość firm również i moja zaczynała w przysłowiowym garażu. W początkowym etapie funkcjonowania firma nie miała wielu klientów, więc nie było nas stać na zainwestowanie w dobry copywriting.

Niestety był to wielki błąd. Pomimo iż publikacje wydawnictwa były bardzo dobrze wykonane to sam opis produktu nie zachęcał do zakupu. Potencjalni klienci czytając opis kursu nie byli przekonani czy dana publikacja jest dla nich właściwa. Dzięki współpracy podjętej z Darkiem oferta wydawnictwa nabrała świeżości. Teraz zarówno sam kurs jak i jego opis jest wykonany profesjonalnie. Klienci odwiedzający sklep czytają opis dzięki, któremu podejmują właściwą decyzję o zakupie.

Dodatkowo  Darek zupełnie za darmo i bezinteresownie podpowiedział mi sposób na skuteczne zwiększenie ilości recenzji o produktach w sklepie. Akcja promująca wystawienie recenzji przez klientów spotkała się z wielkim zainteresowaniem, a jej efektem jest spora ilość opinii, która znacząco podnosi wartość opisu naszych produktów.

Łukasz Śleboda
Wydawnictwo Strefa Kursów
http://strefakursow.pl/

A tekst po moich magicznych przeróbkach wygląda teraz tak (jeszcze chcę go nieco poprawić):

—— nowy tekst ——

Photoshop CS6 to w tej chwili najbardziej zaawansowany edytor graficzny na świecie. Nauka korzystania z dziesiątek narzędzi, setek funkcji i filtrów do tej pory wymagała czasu.

Teraz masz wybór. Możesz w jeden dzień poznać jego wszystkie niezwykłe możliwości albo w ciągu 3-7 minut nauczyć się jednej z potrzebnych Ci profesjonalnych technik edycyjnych.

92 nagrania video przygotowane przez certyfikowanego eksperta Adobe® od podstaw nauczą Cię wszystkiego, czego potrzebujesz, by szybko zacząć sprawnie korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje ten potężny program. Specjalista od zaawansowanej edycji krótko i zwięźle, ale bardzo dokładnie wyjaśni każdy szczegół pracy z tym programem.

  • Dzięki temu Twoje fotografie staną się jeszcze lepsze – czasem wystarczą 2 minuty „pracy”.
  • Nauczysz się z łatwością posługiwać zaawansowanymi narzędziami do edycji, retuszu i korekty.
  • Dowiesz się jak profesjonaliści używają Photoshopa. Oni to robią by zmienić przeciętną dziewczynę w atrakcyjną i nieskazitelnie piękną modelkę z pierwszych stron gazet. A Ty, na kim najpierw to wypróbujesz?
  • Uratujesz słabej jakości zdjęcia, zmieniając je w piękne, artystyczne fotografie z niezwykłym charakterem i klimatem. Może masz niedoświetlone fotki z wakacji i chcesz je poprawić i ożywić?
  • Oszałamiające efekty graficzne pomogą Ci wykonać prace, które zrobią wrażenie na każdym, kto tylko rzuci na nie okiem. Nowe pędzle, filtry, tryby mieszania i efekty warstw działają jak magiczna różdżka. A Ty zostaniesz czarodziejem Photoshopa.
  • Możliwości są nieograniczone…. Musisz tylko wiedzieć, jak je wykorzystać do swoich celów.

Czy w jeden dzień możesz zostać specjalistą od Photoshopa?

Co wolisz? Przebijać się przez dziesiątki długich tutoriali w Internecie by zobaczyć jak zrobić jeden efekt, czy szybko i sprawie zacząć korzystać z dziesiątek nowych narzędzi i funkcji – wszystko w tym jednym kursie?

—- koniec nowego opisu —–

Dlaczego Ci w ogóle o tym piszę?

Bo pomyślałem, że może i Ty miewasz podobne problemy.

Może musisz szybko napisać tekst albo natychmiast podrasować opis produktu, a nie masz czasu na długie szkolenia? A może nie chcesz płacić za teksty i samodzielnie tworzyć skuteczne oferty?

Szkoda by było, by te materiały się marnowały.

Postanowiłem je udostępnić! Odświeżyłem je, część przepisałem na nowo i są gotowe do wzięcia >>

Jeszcze jeden tekst?

Co więcej, według tych wskazówek napisałem kolejny tekst. W ciągu 2 godzin stworzyłem “tradycyjną” ofertę, którą możesz zobaczyć na tej stronie: http://50techniksprzedazy.pl

50 Genialnych Technik Sprzedaży Tekstem

Daj znać, jak Ci się to podoba!