Nie wystarczy pisać, by klienci kupowali

Pisarz nie sprzedaje

Kim naprawdę jest copywriter?

Od pewnego czasu każdy, kto pisze, nazywa się copywriterem.

Ale “copy-writer”, to “writer”, które pisze “copy” – tekst, który sprzedaje. Więc jeśli zadowala Cię sam “writer”, to w porządku. Jeśli jednak oczekujesz od tekstu sprzedaży, musi to być “writer”, który pisze ‘copy” – copywriter.

Po czym poznać prawdziwego copywritera?

Najprościej po jego stronie internetowej - czy jest nastawiona na sprzedaż? Jeśli to witrynka kogoś, kogo "pasjonuje" pisanie, a Ty chcesz sprzedaży - uciekaj, bo z cudzej pasji nie wyżyjesz.

Czy można poznać dobrego copywritera po portfolio? Niestety nie. Bo portfolio jest jak CV - można wszystko tam wpisać i niczego prawdziwego nie dowiedzieć się o człowieku. Dopiero gdy przeczytasz na stronie copywritera opinie klientów i to takie, które mówią o efektach, jest pewna szansa, że masz przed sobą prawdziwego copywritera.

Widzisz sprzedaż, czy proszenie o zakup?

Jeśli na przykład pierwsze, co zobaczysz na stronie to cennik, a już nie daj Boże promocja typu "teksty 30% taniej", to już wiesz, że masz do czynienia z dyskontem, a nie prawdziwą sprzedażą.

Ktoś, kto od razu wyprzedaje swoje słowa, pokazuje ich niską wartość. Ktoś, kto zaczyna od ceny, nie ma nic innego do zaoferowania. Czy chcesz, by tak samo potraktował Twój produkt? Jeśli sama cena sprzedaje, to po co Ci jeszcze copywriter?

Serio, musisz na stronie zobaczyć to, czego oczekujesz. Jeśli podnieca Cię ładny styl pisania - tego szukaj na stronie. Jeśli ekscytują Cię ładne fotki - szukaj fotek. Ale jeśli szukasz sprzedaży - to ją własnie musisz znaleźć na stronie copywritera. Inaczej mówiąc, czy kupujesz to, co copywiter Ci oferuje?

Chcesz zostać copywriterem? Naucz się sprzedaży. Nie trzeba do tego specjalnych zdolności, gdy masz dobrego nauczyciela. Czego ja mogę Cię nauczyć?

Co musi umieć copywriter?

01

Poznać klienta

Najważniejsza umiejętność copywritera - piszesz, by poruszyć kogoś do działania, a nie zrobisz tego, traktując go jak kamień.
02

Zaciekawić

Żeby klient kupił pod wpływem tekstu musi go chociaż zacząć czytać. Nie zacznie, jeśli go nic nie zaciekawi.
03

Zainteresować

Z samego czytania nie ma sprzedaży. Do tego potrzeba zakupu. Ale klient nie kupi, jeśli nie zainteresuje się tym, co sprzedajemy.
04

Zaprowadzić do zakupu

Klient ma mnóstwo powodów, by nie kupować. Łatwo się rozprasza i szybko się poddaje. Dlatego słowa muszą go prowadzić prosto do celu.
Chcesz się nauczyć tak pisać?

Pomogą Ci te kursy:

Poniżej trzy kursy online dostępne od ręki w wersji wideo, audio i tekstowej.  Jeśli chcesz uczyć się (albo pracowników) bez wyjazdów i w swoim tempie, polecam te kursy: 

Siła wyrazu
Podstawowy kurs pisania tekstów, które zaciekawią oraz zainteresują klientów i mogą ich doprowadzić do zamówienia.
Learn More
6 stopni sprzedaży
Nauka pisania bardzo skutecznych tekstów sprzedażowych z&bbsp;wykorzystaniem 6 podstawowych pytań klientów.
Learn More
Siła wartości
Ten kurs przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia zdań o silnej wartości dla klienta - dasz mu konkretny powód do zakupu.
Learn More